Harrasteosa ja Harrastehuolto palvelevat ympäri Suomen

Harrasteosa on vapaa-ajan laitteisiin keskittynyt myymälä- ja huoltokorjaamoketju. Myymme edullisia ja laadukkaita varaosia, huolto-osia sekä lisävarusteita useilta eri tuotemerkeiltä. Ota yhteyttä tai tule käymään!

Myymälät

Anjalankoski

Harrasteosa-myymälä
Aukioloajat: ma-pe 8–17
Puh. 020 756 8770
anjalankoski@harrasteosa.fi

Viskarintie 10
46860 KOUVOLA

Eura

Harrasteosa-myymälä
Aukioloajat: ma-pe 8-17,  la 09-13
Puh. 02 865 0566
eura@harrasteosa.fi

Savikontie 2
27510 EURA

Joensuu

Harrasteosa-myymälä
Aukioloajat: ma-pe 8–17, la 9–15
Puh. 040 920 8787
myynti@harrasteosa.fi

Kuurnankatu 13
80100 JOENSUU

Juankoski

Harrasteosa-myymälä
Aukioloajat: ma-pe klo 8-17
Puh. 040 071 7569
juankoski@harrasteosa.fi

Puhdistamontie 4
73500 JUANKOSKI

Kemi

Harrasteosa-myymälä
Aukioloajat: ma-pe klo 8-18, la klo 10-14
Puh. 0400 214 168
kemi@harrasteosa.fi

Karjalahdenkatu 34
94600 KEMI

Kitee

Harrasteosa-myymälä
Aukioloajat: ma-pe 8-17, la 10-12
Puh. 0400 287 872
kitee@harrasteosa.fi

Kiteentie 26
82500 KITEE


Kuusamo

Harrasteosa-myymälä
Aukioloajat: ma-pe klo 7.45–16.45
Puh. 041 315 1060
kuusamo@harrasteosa.fi

Revontulentie 3
83500 KUUSAMO


Parikkala

Harrasteosa-myymälä ja Harrastehuolto
Aukioloajat: ma-pe 9.00–17.00
Puh. 050 538 2663
parikkala@harrasteosa.fi

Parikkalantie 27
59100 PARIKKALA

Outokumpu

Harrasteosa-myymälä
Aukioloajat: ma-pe 8.30–17.00, la 9.00–12.00
Puh. 013 555 535
outokumpu@harrasteosa.fi

Kiisukatu 2
83500 OUTOKUMPU

Polvijärvi

Harrasteosa-myymälä ja Harrastehuolto
Aukioloajat: ma-pe 8–17, la 8–13
Puh. 013 631 469
polvijarvi@harrasteosa.fi

Polvijärventie 9
83700 POLVIJÄRVI


Rauma

Harrasteosa-myymälä
Aukioloajat: ma-pe 8-17, la 10-14
Puh. 02 8222855
rauma@harrasteosa.fi 

Valtakatu 9-11
26100 RAUMA

 

Rovaniemi

Harrasteosa-myymälä
Aukioloajat: ma-pe 8-17, la 9-14
Puh. 040 514 1234
rovaniemi@harrasteosa.fi

Alakorkalontie 10
96300 ROVANIEMI

Tammisaari

Harrasteosa-myymälä

Aukioloajat: ma-pe klo 7.30–17

Puh. 0400 209 999
tammisaari@harrasteosa.fi

Kråkholmen 2
10600 TAMMISAARI

Varkaus

Harrasteosa-myymälä
Aukioloajat: ma-pe 8 - 17, la 9-13
Puh. 075 328 7200
varkaus@harrasteosa.fi

Käsityökatu 45
78210 Varkaus

Vihti

Harrasteosa-myymälä
Aukioloajat: ma-pe 9 - 17.30, la 9-13
Puh. 09 224 7887
vihti@harrasteosa.fi

Niuhalanraitti 17
03400 VIHTI

Huollot

Eno

Harrastehuolto Huoltohemmot
Aukioloajat: ma-pe 8.00–16.00
Puh. 045 111 9994
eno@harrastehuolto.fi

 

Niskantie 24
81200 ENO

Joensuu

VENECOMP
Veneiden lasikuitukorjaukset, lasikuitutyöt, venevarusteasennukset 
Aukioloajat ma-pe 8:00 - 16:00
Pasi Leppänen
Puhelin: 045 853 1188
pasi.leppanen@venecomp.fi 

Rahtikatu 18
80100 Joensuu 

Joensuu

Harrastehuolto 38 Service
Aukioloajat: ma-pe 8.00–17.00, la 9–14.45
Puh. 040 736 8799
38servicejoensuu@harrastehuolto.fi

Kuurnakatu 13
80100 JOENSUU

Joensuu

Harrastehuolto Joensuun MIN Service
Aukioloajat: ma-pe 7.00–16.00
Puh. 050 520 7275
minservice@harrasteosa.fi

Alasintie 2
80130 Joensuu

Joensuu

Harrastehuolto Joensuun Pienkone- ja pyörähuolto
Aukioloajat: ma-pe 8.00–17.00
Puh. 045 7833 0653
jpph@harrastehuolto.fi

Kuurnakatu 13
80100 Joensuu

Juankoski

Harrasteosahuolto
Aukioloajat: ma-pe 8.00–17.00
Puh. 040 071 7569
juankoski@harrasteosa.fi

Puhdistamontie 4
73500 JUANKOSKI

Juuka

Harrastehuolto
Puh. 044 999 7715
juuka@harrastehuolto.fi

Lonkaantie 281
83900 JUUKA

 

Kiihtelysvaara

Harrastehuolto
Aukioloajat: ma-pe 8.00–16.00
Puh. 050 573 3016
kiihtelysvaara@harrastehuolto.fi

Palontie 35
82140 KIIHTELYSVAARA

 

 

Kemi

Harrastehuolto
Aukioloajat: ma-pe 8.00–16.00
Puh. 040 736 0977
kemi@harrastehuolto.fi

Karjalahdenkatu 34
94600 KEMI

 

Kitee

Harrastehuolto
Puh. 040 362 7690
kitee@harrastehuolto.fi

Kiteentie 48
82500 KITEE

 

Kuusamo

Harrasteosahuolto
Aukioloajat: ma-pe klo 7.45–16.45
Puh. 041 315 1060
kuusamo@harrasteosa.fi

Revontulentie 3
83500 KUUSAMO


Nurmes

Harrastehuolto
Aukioloajat: ma-pe 8.00–17.00
Rengassesongin ajan myös lauantaisin 9.00–13.00
Puh. 013 480 120 tai 040 769 2309
nurmes@harrastehuolto.fi

Raatihuoneenkatu 11 A
75500 NURMES


Onkamo

Harrastehuolto
Puh. 040 847 5521
onkamo@harrastehuolto.fi

Lapinahontie 4
82360 ONKAMO


Parikkala

Harrastehuolto
Puh. 050 560 8612
parikkala@harrastehuolto.fi

Koirniementie 4
59310 SÄRKISALMI

Polvijärvi

Harrasteosa-myymälä ja Harrastehuolto
Aukioloajat: ma-pe 8–17, la 8–13
Puh. 013 631 469
polvijarvi@harrasteosa.fi

Polvijärventie 9 
83700 POLVIJÄRVI

Tammisaari

Harrastehuolto

Aukioloajat: ma-pe klo 7.30–17

Puh. 0400 209 999
tammisaari@harrasteosa.fi

Kråkholmen 2
10600 TAMMISAARI

Suomen harrasteosa -ketju

Y-tunnus 0969368-3

Vaihde puh. 040 920 8787
myynti@harrasteosa.fi

Myynti- ja varaosapäällikkö
Jari Puustinen
Puh. 045 788 15777
jari.puustinen@harrasteosa.fi

Kiinnostuitko? Tai haluatko antaa palautetta?

Jätä yhteystietosi, otamme yhteyttä!

Minulle saa jatkossa lähettää tarjouksia ja informaatiota sähköpostitse.
Minulle saa jatkossa lähettää tarjouksia ja informaatiota tekstiviestitse.